/media/5858/spilleplan.jpg

Smukfest 2019 – programmet

Bøgescenerne
onsdag
7. august
kl. 15:30
Live Camp-vinderen
kl. 16:15
Peter Sommer og Tiggerne
kl. 18:15
Phlake
kl. 20:15
Danmarks Smukkeste Koncert vol. 3
kl. 23:30
Robbie Williams
torsdag
8. august
kl. 13:45
Larkin Poe
kl. 15:45
Lars Lilholt Band
kl. 17:45
Benal
kl. 19:45
Thirty Seconds To Mars
kl. 21:45
Lukas Graham
kl. 23:45
Stormzy
kl. 01:30
Calvin Harris
fredag
9. august
kl. 12:00
Jonah Blacksmith Filmkoncert
kl. 13:45
Soleima
kl. 15:30
Ziggy Marley
kl. 17:30
Go Go Berlin
kl. 19:30
Years & Years
kl. 21:30
Suede
kl. 23:30
Nik & Jay
kl. 01:30
Den Sorte Skole - Jubilæumsfest
lørdag
10. august
kl. 12:00
Moonjam
kl. 13:30
Stand Up for Skanderborg
kl. 15:30
Lewis Capaldi
kl. 17:15
Christopher
kl. 19:15
The Minds of 99
kl. 21:15
Clean Bandit
kl. 23:15
Nephew
kl. 01:30
Martin Garrix
søndag
11. august
kl. 12:00
Aarhus Symfoniorkester
kl. 13:30
Anden
kl. 15:45
Sebastian Band
kl. 17:45
Burhan G
kl. 19:45
Gilli
kl. 21:30
Anne Sanne Lis
Stjernescenen
onsdag
7. august
kl. 16:15
Medina
kl. 18:15
Nena
kl. 20:00
Kesi
kl. 21:45
Suspekt
kl. 23:45
HEDEGAARD
torsdag
8. august
kl. 13:45
Laid Back (40th anniversary)
kl. 15:45
Karl William
kl. 17:45
Level 42
kl. 19:45
Ude Af Kontrol
kl. 21:30
Queen Machine
kl. 23:30
tv-2
fredag
9. august
kl. 12:00
Bikstok
kl. 13:45
Johnny Madsen Band
kl. 15:45
Iris Gold
kl. 17:30
10cc
kl. 19:30
Gnags
kl. 21:30
Scarlet Pleasure
kl. 23:30
Magtens Korridorer
lørdag
10. august
kl. 12:00
Faustix
kl. 14:00
Dodo & the Dodos
kl. 16:00
The Sherlocks
kl. 17:45
Liam Gallagher
kl. 19:45
Mads Langer
kl. 21:45
Tina Dickow
kl. 23:45
Saveus
P3-Teltet
onsdag
7. august
kl. 16:30
Ravi Kuma
kl. 18:00
Malte Ebert
kl. 19:45
Nicklas Sahl
kl. 21:45
Citybois
kl. 23:45
ItaloBrothers
torsdag
8. august
kl. 13:45
Tobias Albert
kl. 15:15
Gangway
kl. 17:15
Jada
kl. 19:00
Emil Kruse
kl. 21:00
Noah Carter
kl. 22:45
My Baby
kl. 00:45
Aphyxion
fredag
9. august
kl. 12:00
Tak Rocks Udvalgte
kl. 13:30
Michael Learns To Rock
kl. 15:30
The Sandmen
kl. 17:15
Skinz
kl. 19:00
Pede B
kl. 20:45
Hjalmer
kl. 22:45
Psychedelic Porn Crumpets
kl. 00:45
Headie One
lørdag
10. august
kl. 12:15
KOPS
kl. 14:00
Clara
kl. 15:45
K-phax
kl. 17:15
IAMJJ
kl. 19:00
Fravær
kl. 20:45
Barselona
kl. 22:45
Snavs x ELOQ x DØ CHEF DØ
kl. 01:00
Pussy Riot
Sherwood Scenen
onsdag
7. august
kl. 10:00
Thorvalds Kapel
kl. 11:45
Mister Jack and the Daniels
kl. 13:30
Ligefrem Lykkelig
kl. 15:00
Pligten Kalder
kl. 17:00
Royal Deceit
kl. 18:45
Artigeardit
torsdag
8. august
kl. 09:00
Filmkavalkade
kl. 12:00
Kristian Kjærlund
kl. 13:30
Rasmus Matthiesen
kl. 15:15
SG Lewis
kl. 17:00
Alexander Oscar
kl. 18:45
Rammstein Jam
fredag
9. august
kl. 09:00
Filmkavalkade
kl. 10:30
Foo Fighters Tribute
kl. 12:00
GasOrleans
kl. 14:00
YNGVE
kl. 15:45
Natholdet
kl. 17:15
The Grenadines
kl. 19:00
Nikoline
lørdag
10. august
kl. 09:00
Mads & Monopolet
kl. 12:15
Schwarze Fiktion
kl. 13:45
Marie Bergman og Lasse Englund
kl. 15:45
Natholdet
kl. 17:00
Railroad
kl. 18:45
Death By Unga Bunga
søndag
11. august
kl. 10:30
Skanderborg Pigekor
kl. 12:15
Elias Boussnina
kl. 13:45
Barbara Moleko
kl. 15:45
Pattesutter
kl. 17:30
Thorbjørn Risager & The Black Tornado
kl. 19:15
Almost AC/DC
kl. 21:00
The Powls
Se kontaktoplysninger