/media/5365/mobil3.png

Ingen billet? Kig med hjemmefra

Vi har selvfølgelig et fedt streamingprogram til dig, der ikke selv kan være med i skoven i år. Her er oversigten.

Af: Randi Rehmeier
30. juli 2022

Knap en øl op, find en campingstol frem og kig med hjemmefra, når vi streamer følgende live fra Smukfests scener. Det foregår her på Smukfest.dk.

Søndag 31. juli – alle i fuld længde

  • 16:00 Rasmus Blom
  • 17:00 La$affair
  • 18:00 Kaizer
  • 19:00 August Høyen
  • 20:00 Sorthandsk
  • 21:00 Ussel
  • 22:00 Selma Higgins
  • 23:00 Lamin
  • 23:45 NIGHT / MOVES
  • 00:30 KRAS
  • 01:15 FURY

Mandag 1. august – alle i fuld længde

  • 14:00 Lukas Vanggaard
  • 15:00 De Frigjorte
  • 16:00 Beinir
  • 17:00 SARC
  • 18:00 Philip Hedegaard
  • 19:00 SALLY
  • 20:00 JU KAIA
  • 21:00 Drengestreger
  • 22:00 ROYA
  • 23:00 SZIM
  • 23:45 Emma Schack
  • 00:30 Caius
  • 01:15 Bonjour Papa

Tirsdag 2. august – alle i fuld længde

  • 15:00 A Mess
  • 16:00 Faber
  • 17:00 ORA
  • 18:00 Champagne Bruce
  • 19:00 Thea Blay
  • 20:00 Enilora
  • 21:00 Agnes Hartwich
  • 22:00 Baske
  • 22:45 Kristian Azzet
  • 23:45 Tobsik
  • 00:30 Willone
  • 01:15 John Alto

Onsdag 3. august – uddrag, angivet tid er koncertstarten

  • 12:00 Poul Krebs
  • 14:30 Talk: Verden ifølge Værten – Sofie Torp med gæster
  • 17:45 CHEFF Records
  • 21:30 Saveus

Torsdag 4. august – uddrag, angivet tid er koncertstarten

  • 12:00 Mina Okabe
  • 14:00 Talk: Claus Pilgaard i samtale med Cæcilie Norby
  • 21:15 Benjamin Hav & Familien
  • 23:00 Lord Siva

Fredag 5. august – uddrag, angivet tid er koncertstarten

  • 11:30 Talk: Mads & A-Holdet
  • 13:45 Kalaset
  • 17:55 Statisk
  • 23:30 Jung

Lørdag 6. august – uddrag, angivet tid er koncertstarten

  • 11:30 Talk: Vi elsker festivaler!
  • 13:30 Pil
  • 18:25 Jada
  • 21:30 Spleen United

Søndag 7. august – uddrag, angivet tid er koncertstarten

  • 10:00 Skanderborg Pigekor
  • 15:45 Queen Machine
  • 21:45 Scarlet Pleasure

Med forbehold for ændringer!

Se kontaktoplysninger